• Русский
  • Українська

(044)501-53-38
(067)406-44-42
(093)203-20-23

Вибираємо підлогове покриття

Зупиняючи свій вибір на штучному паркеті, потрібно знати, що це досить дороге придбання, витрати на яке обов'язково виправдають себе. Адже, по-перше, це довговічне підлогове покриття. По-друге, воно не вимагає особливого догляду: необхідно лише кожні п'ять років відшліфовувати поверхню, а потім покривати її лаком. Крім того паркетна підлога виглядає дуже благородно і красиво.

Отже, чому ж дерев'яне підлогове покриття вважається дуже міцним і довговічним? Вся справа в конструкції. Планки паркету виготовляються з масиву. Товщина їх досить велика: від 14 до 22 см. Для з'єднання в них передбачена система «шип-паз». Наскільки конструкція буде довговічною, можна визначити, виходячи з розмірів «робочого» шару, т. Е. Простори між лицьовою поверхнею і шипами. Так, наприклад, паркетна дошка, товщина якої становить 15 мм, а «робочий» шар 8 мм, прослужить приблизно півстоліття! Відповідно, чим більше товщина паркетної дошки, тим довговічніше підлогове покриття.

Якщо на підлогу буде здійснюватися високе навантаження, наприклад, у спортивному залі або школі танців, то кращим варіантом підлогового покриття є масивний паркет. Але необхідно зауважити, що товста паркетна дошка має і один недолік - здатність вбирати більшу кількість вологи, що призводить до розбухання. До того ж, щоб відшліфувати такий паркетну підлогу, необхідно докласти більше зусиль і затратити більше часу. А тому в квартирах фахівці рекомендують укладати паркет завтовшки не більше 15 мм.

Класичні матеріали для виготовлення паркетної дошки - це відомі всім дуб, бук, граб, клен або ясен. Ці породи дерева відрізняються особливою твердістю, яка вимірюється за допомогою шкали Бринеля.

Однією з найбільш міцних і найпопулярніших порід для виготовлення паркетної дошки вважається дуб: його деревина дуже щільна і зносостійка. Міцніше дуба тільки ясен і граб. А ось бук володіє прекрасними декоративними якостями, але при цьому слід пам'ятати, що він вбирає вологу більше, ніж дуб. Покривши клен лаком, можна помітити, що деревина набуває рожевого відтінку. Ця порода дерева легко піддається обробці, добре полірується. Клен відмінно поєднується з деревиною темних відтінків.

Отже, матеріал вибраний. Тепер необхідно вирішити, якому виробникові віддати перевагу: вітчизняному або імпортному. Як правило, паркет, випускається закордонними компаніями, коштує дорожче. Основною перевагою імпортного підлогового покриття, виготовленого з дерева, є те, що він набагато краще оброблений. Це істотно полегшує його укладку. Вся справа в обладнанні, яке використовують виробники паркету за кордоном. Якщо вітчизняне підприємство оснащене імпортним обладнанням, то можна сміливо купувати паркетну дошку у них. Адже відомо, що такі підприємства випускають не менш якісну продукцію.