• Русский
  • Українська

(044)501-53-38
(067)406-44-42
(093)203-20-23

Варіанти обробки каркасного будинку

Варіанти обробки каркасного будинку

Однією з найважливіших задач, які виникають при будівництві приватних будинків і котеджів, є питання обробки, який грає не останню роль. Від якості проведення оздоблювальних робіт, залежить не тільки зовнішній вигляд будівлі. Каркасний будинок має листкову структуру, кожен елемент якої виконує відведену йому функцію і саме через це якість оздоблювальних робіт має величезне значення.

В процесі оздоблювальних робіт, як зовнішніх так і внутрішніх, використовується ряд матеріалів, різних як за характеристиками, так і за вартістю. Найпопулярнішими серед них є: цегла, плити, вагонка, сайдинг, блок-хаус і ОСБ панелі.

Переваги і недоліки матеріалів

Для каркасних будинків, найбільш популярним і найчастіше застосовуваним оздоблювальним матеріалом є сайдинг. Незважаючи на те, що багато хто може знайти ряд недоліків, само каркасне будівництво відноситься до області бюджетного і відповідно матеріали, які застосовуються в процесі також повинні є такими.

Сайдинг за вартістю знаходиться поза конкуренцією з іншими матеріалами і купується відповідно при обмежених грошових можливостях. На широке поширення даного матеріалу впливає також величезна кількість його варіантів і найрізноманітніших відтінків.

Варианты отделки каркасного дома

Все це, доповнене невеликою вартістю і стимулює досить широке застосування сайдингу як оздоблювального матеріалу. До недоліків відноситься погана вологостійкість і горючість, однак і термін служби складає не менше п'ятдесяти років.

Сайдинг не єдиний матеріал, який застосовується в обробці каркасних будинків і існує ситуації, коли його застосування не можливо по тих, чи інших причин.

Доброю заміною сайдингу є вагонка, або блок-хаус. Дані матеріали відносяться до екологічно чистих, завдяки чому мають відмінний зовнішній вигляд, створюють здорову атмосферу для проживання, однак і вартість даного матеріалу вище, ніж у сайдинга.

Відзначимо, що дерево, яке використовується в конструкції будинку, має бути безпосередньо оброблено з використанням спеціальних складів, які надають дереву пожежобезпечність і продовженню терміну експлуатації.

Для обробки використовуються також і ОСБ панелі, застосування яких дозволяє домогтися ідеально рівній поверхні стін, які в наслідку можуть бути пофарбовані, або поштукатурені. Недоліком даного матеріалу є його недовговічність.

Застосування панелей дозволить отримати величезну кількість різних фактур і кольорове оформлення. Недолік полягає в поганій захисті від різних механічних пошкоджень і навантажень, через що і поводитися з ними слід дбайливо.

Для довговічною обробки каркасного будинку кращим варіантом буде цеглу. Крім довгого терміну служби, даний матеріал володіє відмінним зовнішнім виглядом, проте найголовнішим недоліком є його ціна.