• Русский
  • Українська

(044)501-53-38
(067)406-44-42
(093)203-20-23

Утеплюємо цегляний котедж

Відомо, що цегла сам по собі має високі теплоізоляційні характеристики, але не завжди цього достатньо. Тому цегляні стіни заміського будинку можуть додатково утеплятися за допомогою всіляких теплоізоляційних матеріалів. При будівництві котеджу, зовні його можна обшити дерев'яною вагонкою. Про те, як це зробити, ми і розповімо в даній статті.

Підготовка

Для способу утеплення, який буде описаний в нашому матеріалі, не знадобиться дороге професійне обладнання, наприклад, бензопила або ж пилорама. Ми будемо застосовувати нескладні ручні інструменти. Також необхідно придбати матеріали для утеплення будинку. Фахівці рекомендують використовувати для цих цілей мінеральну вату, яка продається в рулонах. В якості ізоляційного матеріалу візьмемо пергамін: вона захистить утеплювач від проникнення вологи.

Для основи, на яку буде кріпитися вагонка, підійде дерев'яний брус. Його товщина повинна бути дорівнює товщині шару мінеральної вати. Необхідно запастися дюбелями, шурупами, свердлами по цеглині ​​або бетону, оцинкованими цвяхами. Також знадобиться шпатель і клеюча мастика.

Купуючи вагонку, краще віддавати перевагу матеріалу категорії А правильної форми і з мінімальною кількістю сучків, гірше - категорія В. На етапі облицювання будинку вагонкою потрібні будуть такі інструменти, як кутник, ножиці, схил і рівень, ножівка по дереву. Під рукою повинні бути викрутка і молоток, а також електрична дриль.

Етапи роботи

Починаємо роботи з утеплення з обрешітки стіни. Спочатку необхідно нарізати дерев'яний брус таким чином, щоб після кріплення його до стіни залишилися проміжки для приклеювання мінеральної вати. Тепер потрібно просвердлити отвори, в які забиваються дюбеля. За допомогою шурупів потрібно пригвинтити брус до встановлених дюбелів.

На наступному етапі працюємо з мінеральною ватою. Її потрібно розкроїти. Ножицями відрізаємо шматки, розмір яких повинен відповідати проміжкам на стіні між брусом. Цими шматками ми і закриваємо стіну в обрешітці, попередньо завдавши на неї за допомогою шпателя мастику. Приклеївши утеплювач, можна приступати до кріплення пергаміну. Його прибивають цвяхами поверх мінеральної вати. Пергаміном необхідно повністю закрити всю стіну.

Облицювання стіни вагонкою починаємо знизу: до обрешітки поверх ізоляційного матеріалу на цвяхи кріпимо першу дошку гребенем вгору. За допомогою рівня необхідно перевірити, чи правильно розташовується дошка. Далі вже справа техніки - кріпимо дошку за дошкою, щільно вставляючи їх в паз попередньої. Не забувайте періодично перевіряти рівнем, паралельно чи землі кріпите вагонку. Цвяхи знадобляться, щоб прибити вагонку до обрешітки. Облицювання робимо під дах.

Коли все готово, на вагонку рекомендується нанести декілька шарів захисного засобу. Це може бути, наприклад, "Pinotex".