• Русский
  • Українська

(044)501-53-38
(067)406-44-42
(093)203-20-23

Стрічковий фундамент приватного будинку

фундамент під будівництво

Перш ніж прийняти рішення про те, який фундамент ви будете використовувати під будівництво будинку, потрібно досліджувати властивості грунту: ви повинні переконатися, чи немає якихось обмежень щодо вибору типу фундаменту на вашій ділянці. Приміром, на місцевості із слабкими дисперсними грунтами, а також там, де грунтові води залягають досить високо, вам необхідно дуже відповідально поставитися до питання вибору типу фундаменту.

Найчастіше при будівництві індивідуального малоповерхового житла перевага віддається ленточному фундаменту. Це пов'язано з тим, що він вважається одним з кращих типів фундаментів по співвідношенню якісних характеристик міцності, довговічності використання та обсягу витрат на пристрій такої підстави.

Стрічковий фундамент являє собою заглиблення в грунт стрічки, на які спрямована вся нагрузка від несучих конструкцій будівлі. Опорою для стрічок служать розподільні подушки (фундаментні плити).

Стрічковий фундамент може бути монолітним (пристрій конструкції здійснюється безпосередньо на будівельному майданчику) або збірним (типові залізобетонні блоки, які виготовляють на заводі і монтують на місці будівництва за допомогою крана).

Пристрій стрічкового фундаменту, як і будь-якого іншого типу підстави для будинку, вимагає дотримання певних вимог, незалежно від того, зводите ви фундамент своїми руками або ж цим займаються досвідчені фахівці. Перш за все, повинен бути врахований рівень залягання грунтових вод: якщо вони знаходяться високо, грунт характеризується значним обдиманням, то зведення стрічкового фундаменту - не саме економічне рішення. В цьому випадку фундамент потрібно закладати досить глибоко - нижче рівня промерзання грунту, що, відповідно, коштуватиме набагато дорожче.

Гідроізоляція фундаменту також не повинна залишитися без уваги. Більш міцним і довговічним підстава будинку буде завдяки якісно виконаному армуванню. Крім того, міцність основи залежить і від марки бетону, яка використовується при його пристрої. Найчастіше будівельники віддають перевагу маркам М300, а також М400.

Терміни застигання фундаменту можуть відрізнятися: це залежить від пропорцій використовуваних компонентів в розчині, застосування добавок-пластифікаторів, температури і вологості повітря. Коли фундамент знаходить достатню міцність, можна приступати до будівництва цоколя будинку.