• Русский
  • Українська

(044)501-53-38
(067)406-44-42
(093)203-20-23

Стовпчасті фундаменти

Стовпчастій фундамент під будинок

Стовпчасті фундаменти є оптимальним рішенням для споруд з легкими стінами каркасної конструкції. При будівництві більш важких конструкцій цей різновид фундаменту також може бути використана в разі, якщо над стовпами передбачені спеціальні перемички. Виводиться такий фундамент на кам'яних або дерев'яних опорах (стовпах).

Дерев'яні стовпи встановлюють під каркаси з дерева з різним заповненням і під рубані стіни. Такі опори діаметром від 18 до 24 см повинні бути закопані в грунт на глибину від півметра (для внутрішніх стін, які спираються на хрестовини) до 1,25 метра (для зовнішніх). Споруджуючи дерев'яний фундамент, до питання захисту дерева від гниття потрібно підійти дуже серйозно. Одним з найбільш доступних способів вирішення цієї проблеми є обпалення. Поверхня стовпа, яка знаходитиметься під землею і на рівні 20 сантиметрів над землею, попередньо обробляється глиною, а після цього - обжигается.

Кам'яні опори повинні мати розмір не менше 60х60 сантиметрів, цегляні - 51х51 см. Встановлюються стовпи на кутах споруди, в місцях перетину стін і під стовпами каркаса. Стовпи з каменю чи цегли також можуть застосовуватися і при зведенні монолітних стін, але при цьому їх необхідно перекрити перемичками, які послужать опорою для стін.

Для виготовлення кам'яних стовпів підстави використовується бутовий камінь, а також плитняк. Найбільш довговічним вважається монолітний залізобетонний фундамент. Цегляний стовпчастий фундамент влаштовують найчастіше з цегли-залізняку, який повинен бути добре обпалений. Якщо зводяться стовпи з бетону, то краще всього використовувати марки від В15 до В25-й. Застосовують при влаштуванні стовпчастого фундаменту і азбестоцементні або металеві труби, які необхідно заповнити бетонною сумішшю.

Доцільніше використовувати дану різновид фундаменту в тих випадках, коли в проекті споруди не передбачено будівництво підвальних приміщень. Також стовпчастий фундамент рекомендують при глибокому закладенні цегляного будинку, коли нерентабельно використовувати стрічковий фундамент; в тому випадку, якщо необхідно убезпечити будівлю від деформацій, внаслідок впливу сил морозного здимання грунтів.

З метою захисту стін будинку від капілярної вологи, яка надходить з грунту, необхідно провести гідроізоляцію: спочатку поверхню цоколя потрібно вирівняти розчином, потім покрити його бітумом, а після - руберойдом або толем. Гідроізоляцію також проводять за допомогою цементного розчину, в пропорції цементу і піску 1: 2. Товщина нанесеного складу повинна бути не менше 2 сантиметрів. Коли розчин висохне, його необхідно покрити гарячою сумішшю вапна і смоли або ж асфальтовим бітумом.