• Русский
  • Українська

(044)501-53-38
(067)406-44-42
(093)203-20-23

Різновиди міжповерхових перекриттів

Різновиди міжповерхових перекриттів

На етапі створення проекту котеджу або заміського будинку має бути враховано все, починаючи від особливостей ділянки, типу фундаменту, закінчуючи несучими конструкціями і плануванням кімнат. У цьому питанні не може бути процесів і нюансів, які залишилися б без уваги, адже йдеться про безпечну та довговічною експлуатації будівлі. Безумовно, це стосується і вибору матеріалу для спорудження міжповерхових перекриттів, про які й піде мова в цьому матеріалі.

Найбільш поширені види перекриттів, які використовуються при будівництві котеджів, - це монолітні або збірні залізобетонні перекриття, балки з дерева, металоконструкції. Найчастіше вищеперелічені різновиди можуть комбінуватися.

Вироби з залізобетону, як збірні, так і монолітні, як правило, мають стандартний розмір. Звичайно, можна зробити замовлення залізобетонного перекриття за індивідуальним розміром, але в цьому випадку конструкція буде коштувати дорожче. Тому, якщо проектом передбачено використання залізобетонних перекриттів, то під час проектування будинку необхідно відштовхуватися від заводських (стандартних) розмірів. Таким чином, щоб скоротити витрати на будівництво, архітектор повинен максимально точно підігнати розміри площ споруди під типові розміри залізобетонних конструкцій. Використовуються такі плити зазвичай для перекриття цоколя в блокових і цегельних будинках.

При будівництві котеджів з дерева, а також в кам'яних заміських будинках перекриття влаштовують з дерев'яних балок. У цьому випадку ширина прольоту між балками зазвичай становить 3-4 метри. Якщо передбачена велика ширина прольоту, необхідно збільшувати перетин балки.

Виробляються дерев'яні балки з хвойної деревини і надходять у продаж у вигляді брусів або дощок. При виборі балок необхідно звертати увагу на те, щоб на них не було кори. Також важливо, щоб вони були оброблені антисептичними засобами. Для накату, з якого після буде влаштований стелю, використовуються бруски, розміром 50х50 або 40х40 мм. Їх прибивають до балки таким чином, щоб вони максимально щільно прилягали один до одного. Горищні перекриття можна теплоізолювати мінеральною ватою, шлаком та іншими матеріалами, які можуть випускатися в рулонах або у вигляді плит.

Мінераловатні плити - відмінний варіант для перекриття цокольного поверху. Вони виготовлені таким чином, щоб забезпечити максимальну теплоізоляцію підлоги. Якщо використовувати мінераловатні плити з метою утеплення керамзиту і шлаку, висота цокольного перекриття повинна бути збільшена. Крім того, повинні бути посилені несучі балки і підстава («чорнової» стать).