• Русский
  • Українська

(044)501-53-38
(067)406-44-42
(093)203-20-23

Основні етапи будівництва будинку

етапи будівництва будинку

У наш час вибір забудовника може стати непростим завданням для звичайної людини. Будівництво будинків є складним, багатоетапним процесом, який вимагає професійного підходу, адже будь-які виправлення вже виконаних обсягах робіт неодмінно стануть тим чинником, який збільшить бюджет.

Етапи будівництва

Першим етапом безпосередньо будівництва будинку є пристрій фундаменту. Найбільш поширеним видом є стрічковий. Він підходить практично для будь-якого типу будівель - котеджів, дачних будинків і т.д. Стрічковий тип здатний витримувати великі навантаження. Спочатку його призначення і полягало у використанні для будинків з важкими стінами. Даний етап будівництва дуже важливий, адже фундамент - це основа будівлі, головний атрибут надійності і довговічності споруди. Якщо в процесі пристрою фундаменту були допущені суттєві помилки, наприклад, через недотримання технології, виправлення помилок будуть досить складним заняттям, яке до того ж збільшить бюджет в середньому на 30%.

Стіни, перекриття, «коробка дому»

Найбільш популярним матеріалом для зведення стін є цегла. На ринку сучасних будівельних матеріалів представлено цілий ряд різних варіантів даного матеріалу. У будівництві будинків у Києві також використовується піноблок. Крім цього, слід зазначити, що в наш час більшу популярність набирає будівництво будівель з дерева.

Як перекриттів для будь-яких типів будинків, незалежно від призначення найбільш широко використовується залізобетонні плити (монолітне перекриття). Інший технологією, яка ось уже кілька десятків років використовується за кордоном, є збірні перекриття терріва.

Вартість таких перекриттів трохи менше монолітного типу, однак, вони підходять не у всіх випадках. Є деякі обмеження на навантаження, які дозволяють застосовувати терріва тільки в приватних будинках і котеджах.

Покрівельні роботи

Покрівля будівель, як і будь-які висотні роботи, повинна виконуватися тільки фахівцями, у яких є в наявності необхідні дозволи. В якості матеріалів для покрівлі приватних будинків і котеджів в наш час застосовують шифер, металочерепицю, або варіанти м'якої покрівлі (наприклад Ондулін).

Наступним етапами будівництва є пристрій інженерних мереж і комунікацій. Ще на етапі проектування будинків вирішуються питання розташування труб опалення та вод забезпечення, електропроводки. При виконанні робіт з безпосереднього влаштуванню інженерних мереж слід контролювати дані роботи на предмет повної відповідності нормам і вимоги відповідної документації. Заключний етап будівництва - це внутрішня обробка, включаючи установку сходів, обробку стін, підлог, стель, а також установку міжкімнатних дверей.