• Русский
  • Українська

(044)501-53-38
(067)406-44-42
(093)203-20-23

Будівництво зрубу

В даний час «зруб» у багатьох асоціюється з будинками, які виготовлені з дерева. Але правильніше все ж конкретизувати, і відносити до цього різновиду будинки, зведені саме методом ручної рубки. Даний спосіб будівництва має велику історію. Для того щоб побудувати будинок, баню або сауну зі зрубу, достатньо мати під рукою сокиру і, звичайно, чималий досвід роботи по дереву.

Будівництво зрубу було затребувано в усі часи, адже такі будинки надійні, мають чудовий зовнішній вигляд і виготовлені виключно з натурального матеріалу. Є у зрубів та недоліки: процес зведення є дуже трудомістким, крім того, ці будівлі дають велику усадку. Але саме зруби можна вважати основою заміського дерев'яного домобудівництва.

Існує три різновиди зрубів: рубані, промислові та змішані. При виготовленні рубленого зрубу фахівці обробляють поверхню дерева, знімають з нього кору і вирубують чашки (виїмки для з'єднання колод). Будівництво зрубують однакові за розміром колоди і чашки. При виготовленні зрубу змішаного типу обробка деревини здійснюється на верстаті, а вирубка чашок - вручну, безпосередньо на місці зведення будинку.

При зведенні дерев'яних зрубів, як правило, використовують сосну або модрину. Деревина повинна бути добре висушена, також її необхідно обробити спеціальними антисептичними засобами, що захищають від негативного впливу навколишнього середовища.

Дуже важливо правильно вибрати діаметр колоди. Цей показник залежить від кліматичних умов того регіону, в якому ведеться будівництво зрубу. Також якість і надійність будинку зі зрубу залежить від того, наскільки точно виконана підгонка колод. Для цих цілей використовується плотницкая риса, точно повторює профіль колоди, розташованого нижче. Паз в колодах будівельник робить за допомогою тесла, пили та сокири. У результаті виходить чітке і щільне з'єднання колод, яке порушується навіть після висихання деревини.

Комплексний підхід, а саме грамотне застосування новітніх технологій поряд з високоточною ручною роботою, дає відмінний результат. Сучасні зруби красиві, надійні і довговічні. А надати заміському будинку індивідуальності можна, використовуючи різні елементи, наприклад стовпи, еркери, балкони, перила, сходи і тераси. Багато хто з них не просто прикрасять дерев'яна будівля, а й зроблять його більш функціональним.